KÁRA JE NA CESTĚ, 24. BESEDA NA OBZORU

beseda2

„Trošku tý lásky dej mi, věrný srdce mý, věčně tu káru táhnout, to je šílený. Sevři mě jemně, ty seš jediný, co na svý cestě mám, ať jako blues tě na svých ústech vyzpívám,“ zpívala Eva Olmerová. Jo, BESEDA je jako hladový pes, který nám žere čas a někdy na nás i vrčí. Pořádná láska ale musí bolet, napovídá Noro Červenák. Dobré zprávy? Jo, výsledek sobotního soustředění ve Velké nad Veličkou je jednoznačný: jsme znovu na cestě a 24. BESEDU chystáme na 5. – 6. 8. 2016. Máte nějaké připomínky, nápady na zlepšení? Pište nám.


 

23. ROČNÍK BESEDY JE ZA NÁMI – PÁR ŘÁDEK KAŽDÉMU, KTERÝ BYL S NÁMI LETOS U TOHO

Beseda

Je to jen pár hodin, kdy poslední z nás opustili Topolový hájek. Celoroční dřina vyvrcholila během pár hodin a my všichni se vracíme do běžné reality. Ještě počítáme šrámy, jsme unavení, přemýšlíme, co všechno jsme mohli udělat lépe, který vystupující byl nejlepší a zda to celé má vůbec smysl… Víru v to, že to celé smysl má a že ty stovky hodin práce každého z nás nejsou zbytečné, nám dáváte jako vždy vy – vystupující, dobrovolníci, návštěvníci Besedy. Vám všem patří naše poděkování za to, že každý rok do toho jdete s námi a že nám dáváte tolik potřebnou energii. Možná bláhově, ale myslíme si, že Beseda je ojedinělá ne samotným programem, ale atmosférou, kterou vytváříte právě vy…

Moc bychom si přáli, abychom se všichni za rok zase v Topolovém hájku potkali. Zda tomu bude doopravdy, nejsme v tuto chvíli schopni říci – ekonomika je neúprosná a naše kapsy nejsou bezedné. Pevně doufáme, že někdy během podzimu budeme moci oznámit přípravy 24. ročníku Besedy u Bigbítu. Do té doby přejeme všem hezký zbytek léta a na viděnou (snad) v Tasově.


 

ZMĚNY NA BESEDĚ: TĚŠME SE NA POSTFOLKLORNÍ PONK

PONK

Ještě v pondělí jsme si mysleli, že se nám změny tentokrát obloukem vyhnou. Ale udržet těch 60 položek pohromadě úplně beze změn se nakonec nepodařilo. Páteční program je v tuto chvíli zcela netknutý, drobné rošády ale nastanou v sobotu. Nejprve v rámci písničkářů Miru Kubína vystřídá senický bard Rado Šalík. Na béčku dojde k prohození kapel Deaths a Kaplan Bros. V duu moderátorů pak dojde k lehké obměně: jak jsme se dozvěděli včera v noci, parťákem Saši Stankova místo Romana Blumaiera bude Filip Teller. Poslední změna nás ale opravdu mrzí: naše pravidlo nehrát dva roky po sobě přes všechnu snahu nakonec neporušíme: Fallgrapp nakonec mohli jen v pátek, kam se nám je na poslední chvíli už z plánované soboty nepodařilo přehodit. „Moc nás to mrzí, chyba je na naší straně. Věříme, že se na Besedě uvidíme za rok,“ omlouvá se manažerka Fallgrapp Henrieta Kimlíčková. Nu co, nezoufejme: letos jsme je mohli vidět skoro všude jinde, počkáme si na jejich nový program za rok, no ne? Každopádně jako náhradu za Fallgrapp jsme zvolili šikovné postfoklorní trio PONK, a věříme, že vás potěší. Jestli to sestava cimbál, kontrabas a housle na hlavní scéně dokáže rozpálit? O tom nepochybujte! Doporučujeme si přečíst třeba tento rozhovor. Těšíme se a sázíme na ně! Sledujte finální program, balte už spacáky a pořádně se na BESEDU vyspěte!

 

 © 2015 Vyrobeno s láskou na vesnici.